2023 En İyi TV: Her Boyut ve Bütçe için OLED TV, QLED TV, LED TV, 4K TV

2023 En İyi TV: Her Boyut ve Bütçe için OLED TV, QLED TV, LED TV, 4K TV

2023 için En İyi LED TV Seçimi: Her Boyut ve Bütçe için OLED TV, QLED TV, LED TV

ve 4K TV...

Süper cuma ve siber pazartesi indirimleri, ucuz LED TV modellerden üst düzey ekranlara kadar yılın en iyi fiyatlarının olduğu bu günlerde aklınızda uygun fiyatlı olarak seçebileceğiniz en iyi LED TV modelini almak geçiyorsa bu konumuz size göre..

Tatil ve alışveriş sezonu sona erdi 2022 yıl sonu ve 2023 yeni TV modelleri ilkbaharda mağaza raflarına çıkacak. Ancak bazı yeni TV özelliklerinin Android TV, Roku TV, NFT tarayıcıları kadar farklı özelliklerin düşünülmesi ve çip kıtlığı nedeniyle tedarik zincirinde yaşanan sorunların  hala devam etmesi, 2022 En İyi TV'lerinden satın alan herkes için en iyi seçeneğini tercih ettiği ve bunlar bu yılda iyi tv olmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Favorilerimizi aşağıdaki listede topladık; 2023'de beklemeye değer yeni nesil çok daha farklı özellikler taşıyan TV modellerini okumak için yakında sayfamızı tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

LED TV fırsatları burada ve bu nedenle yeni bir TV arıyorsanız, şimdi tasarruf etme zamanı. TV fiyatları döngüseldir ve her yıl en iyi TV fırsatları sonbaharda mağazalar fiyatları düşürürken ve TV yapımcıları sizin için rekabet edebileceği ürünler sunmaya başlar. Ama hangi TV'ler gerçekten iyi? TV'leri yan yana incelediğimiz listemiz, üst düzey OLED  ve QLED modellerinden uygun fiyatlı LCD TV'lere ve aradaki her şeye kadar sizin için en iyi TV'yi bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. (2021 TV satın alma kılavuzumuzu izleyin.)

1. TCL 6 Serİsİ Roku TV 

Boyutlar: 55-65-75-85-inç. - Mini LED'li QLED - Roku TV - 4K - 4 HDMI - Fiyat Performans Ürünü.

Son beş yılda TCL 6 Serisi, para yönünden en sevdiğimiz TV oldu ve R655 serisi olarak da bilinen 2022 versiyonu da bir istisna değil. Bu TV, mini LED teknolojisi ve  bu fiyattaki hemen hemen tüm diğer TV'lerde daireler çizmesine yardımcı olan  iyi uygulanmış  tam dizi yerel karartma sayesinde mükemmel bir görüntüye sahip. Yeni 85 inç boyutu standart ayaklara sahip olsa da, geliştirilmiş oyun ekstraları ve bir ses sistemine yer açmak için yükseltebileceğiniz yeni bir montaj standı ile önceki R635 serisini geliştirmiştir. Ve son olarak, Roku TV işletim sistemi kesinlikle favorimizdir.

Bu TV'nin yerini aldığı R635'e ek olarak, 6 Serisinin diğer versiyonlarının da 2021'de piyasaya sürüldüğünü ve satışta kaldığını unutmayın. R646 serisi, Google TV işletim sistemini kullanır ancak bunun dışında burada incelenen R655 modelleriyle benzer özelliklere sahiptir. R648 serisi 8K çözünürlüğe sahiptir ve çok daha pahalıdır.  

 

2. LG OLED C2

Boyutlar:  48-55-65-77-83-inç Parasına Göre En İyi Seçim.

C2, kuşkusuz yüksek ama çok da çılgın olmayan bir fiyata görüntü kalitesinin zirvesini temsil ediyor. Mükemmel siyah seviyeleri, rakipsiz kontrastı ve mükemmel açı dışı görüntüleme özellikleriyle aşağıdaki Samsung QN90B de dahil olmak üzere bu listedeki OLED olmayan tüm TV'leri geride bırakıyor. Ayrıca, onu bir  Xbox Series X veya S, PlayStation 5  veya her ikisi için mükemmel bir yol arkadaşı yapan üstün oyun özelliklerine sahiptir. Daha büyük modeller pahalı olmasına rağmen, C2 de fiyat ve boyut olarak alternatifler mevcuttur. 

Geçen yılki C1'e göre iyileştirmeler arasında %47'ye kadar daha hafif ağırlık için karbon fiber yapı yer alıyor - incelediğimiz 65 inçlik versiyon, 65 inçlik C1 için 72 pound iken, standıyla birlikte sadece 37 pound ağırlığında - aynı zamanda oyun modunda bazı ek ince ayarlar ve yeni bir "her zaman hazır" özelliği var.

 

3. TLC 4 SerİSİ

Boyutlar: 43-50-55-65-75-85-inç. Roku TV - 4K - 3 HDMI .

TCL 4-Serisi Roku TV'nin görüntü kalitesi, bütçe olarak TV testimizde Vizio V-Serisi'nin bir adım gerisindeydi, ancak ikisi arasındaki farklar o kadar azki, onları gerçekten yan yana kurmanız gerekecek. 4-Serisi tümünü Vizio'nun sunduğu Dolby Vision, Bluetooth bağlantısı ve değişken yenileme hızına sahip AMD FreeSync'ten yoksundur. 

TLC 4-Serisi'nin Vizio'ya göre avantajı, yerleşik mükemmel Roku Smart TV sistemiyle birlikte gelmesidir. Bu, onu harici bir akış cihazı eklemek zorunda kalmadan tek duraklı bir akıllı TV çözümü arayanlar için mükemmel bir seçim haline getirir.

4. Samsung QN90B

Boyutlar: 50-55-58-65-70-75-inç. OLED olmayan en iyi yüksek kaliteli TV.

Muhteşem görüntü kalitesine sahip üst düzey bir TV arıyorsunuz, ancak OLED istemiyor musunuz? Samsung QN90B en iyi seçeneğinizdir. Bu TV, herhangi bir OLED TV'den daha parlak bir görüntü için mini LED ile güçlendirilmiş QLED TV teknolojisini kullanır. 

OLED'in muhteşem kontrastı yan yana yaptığımız testlerde galip gelmeye devam ediyor, ancak QN90B QLED ekranı her zamankinden daha yakın.

5. Hisense U8H

Boyutlar: 55-65-75-inç. - Google TV - 4K - 4 HDMI - Ekonomik Olarak ikinci en iyi TV.

Orta fiyatlı modeller arasında, yan yana karşılaştırmamızda TCL 6 Serisini biraz daha çok sevdik, ancak bu Hisense güçlü bir rakip. Mükemmel görüntü kalitesi, parlak odadaki görüntü kalitesini iyileştiren ve HDR TV filmlerini, programlarını ve oyunlarını gerçekten öne çıkaran, sınıfının en iyisi.

Aslında daha iyi kontrastla TCL'den daha parlak, ancak TCL'nin biraz daha iyi görüntüsü ona genel olarak avantaj sağladı. Hisense, Roku yerine Google TV'yi kullanır ve TCL'den farklı olarak U8H, bir ATSC 3.0 ayarlayıcı içerir. Açıkçası, ikisinden hangisini alırsanız alın doğru tercih. 

6. Samsung Q60B

Boyutlar: 43-50-55-60-65-70-75-85-inç. Smart Tizen TV -  QLEDD - 4K - 3 HDMI - En iyi Ultra İnce TV.

Samsung, herkesten daha fazla TV satan markadır ve en popülerlerinden biri de Q60 serisidir. Şık QLED ekran tasarımı, bu listedeki diğer TV'lerle karşılaştırıldığında öne çıkıyor - ultra ince OLED modelleri daha zarif olsa da - ve TCL 4-Serisi ve Sony X80K gibi modellerden daha iyi özellikler, görüntü kalitesi ve daha fazla boyut sunuyor.

Bu makalede listelenen TV'lerin tümü üstün değerlerdir, ancak bir Samsung TV istiyorsanız ve QN90A'yı karşılayamıyorsanız, bu harika bir seçimdir. 

Bİr televizyona ne kadar harcamalıyım ?

Oda Büyüklüğü ve İzleme Mesafesi Önemli.

Fiyatlar, boyut ve özelliklere göre, temel 24 inç TV'ler için 100 doların altından büyük OLED modeller için 2.000 doların üzerine kadar büyük farklılıklar gösteriyor. Ancak TV'ler uzun süre dayanır, bu nedenle daha büyük bir ekran, daha iyi görüntü kalitesi veya daha iyi özellikler elde etmek için biraz fazladan harcamaya değer olduğunu düşünüyoruz.

Az ya da çok (daha çok) ödeyebilirsiniz. Gerçek şu ki, hemen hemen her TV, çoğu izleyiciyi tatmin edecek kadar iyi bir görüntü üretecektir. Kullanıcı incelemelerinde okuduğunuz şikayetlerin çoğu resim kalitesiyle ilgili değildir. Bunun yerine kullanım kolaylığı, akıllı TV menüleri veya ses (veya bozuk bir TV) ile ilgilidir.

Akış için en iyi akıllı TV sistemi nedir?

Bizim favorimiz sadeliği nedeniyle Roku'dur, ancak Google TV, Amazon Fire TV, Samsung ve LG gibi farklı sistemler, özellikle sesli komutlar için farklı güçlü yönlere sahiptir. Her durumda, bir akış cihazını herhangi bir TV'ye her zaman bağlayabileceğiniz için yerleşik akıllı TV sistemini o kadar önemli görmüyoruz .

En iyi TV sesini nasıl alabilirim?

Çoğu TV'nin sesi korkunçtur çünkü ince kabinlerinde yeterli büyüklükte hoparlörler veya bas için yer yoktur. İyi bir ses elde etmek istiyorsanız harici bir ses sistemi satın almalısınız. Ucuz bir ses çubuğu bile bir TV'nin yerleşik hoparlörlerinden çok daha iyi ses kalitesi sağlar.

En İyi TV'yi Aldınız Oyun Meraklıları Oyun Seçmek İsteyebilir: 2020 Yılında En Çok Beklenen PC, PS4 ve Xbox Video Oyunları

Şu konumuza da göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz: 2021 Yılı İçin Tavsiye Edilebilecek En İyi Led TV Seçenekleri