IPhone Telefonunuz Yavaş mı Çalışıyor? O zaman Eski Haline Getirelim

IPhone Telefonunuz Yavaş mı Çalışıyor? O zaman Eski Haline Getirelim

İster Chrome, ister Safari veya Firefox kullanın, iPhone'unuzu eski haline döndürmek yalnızca bir dakikanızı alır. 

İPhone'unuz  uygulamadan uygulamaya yavaş yavaş geçiyorsa ve yeni bir tarayıcı sekmesi açması uzun sürüyorsa, önbelleğini temizlemenin zamanı gelmiş olabilir. Bu, telefonunuzu hızlandıracak ve muhtemelen sizi bir iPhone yükseltmesine para harcamaktan kurtaracaktır.  Yeniden hızlı çalışmasına yardımcı olmak için iPhone'unuzun depolama alanını da  yönetebilirsiniz.

Tipik olarak, bir web sitesini ziyaret etmek, telefonunuzun fotoğraflar, bannerlar ve diğer veriler gibi bilgileri indirmesini gerektirir. Bu işlemi hızlandırmaya yardımcı olmak için çoğu internet tarayıcısı, bu verilerin bir kısmını bir önbellekte saklar, böylece uzak sunucudan alınması daha kolay olur. Bunu, her içecek istediğinizde markete gitmek zorunda kalmamak için buzdolabında 24 paket içecek saklamak gibi düşünün. Küçük dozlarda, uygundur. 

Tarayıcınızın önbelleği eskidiğinde ve alınan veriler artık web sitesinde kullanılan verilerle eşleşmediğinde işler daha az kullanışlı hale gelir. Sonuç? Daha yavaş yükleme hızları ve bozuk web sitesi biçimlendirmesi. Bu nedenle önbelleğinizi temizlemeniz yardımcı olabilir. Sitelere tarayıcınızda yeni bir başlangıç ​​sağlar ve depolama alanınızda biraz yer açar. 

Önbelleğinizi temizlemenin, şu anda oturum açmış olduğunuz sitelerdeki oturumunuzu kapatacağını unutmayın. Yine de, genellikle her şeyin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için arada sırada bu küçük rahatsızlığa değer. 

Kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak iPhone'unuzdaki önbelleğinizi nasıl temizleyeceğiniz konusunda adım adım kılavuzlar burada. 

Safari'de iPhone önbelleğinizi nasıl temizlersiniz?

Safari, iPhone'larda varsayılan tarayıcıdır ve birkaç kısa adımda Safari önbelleğinizi temizleyebilirsiniz. iOS 11'den başlayarak, bu işlemi takip etmek iCloud hesabınızda oturum açmış tüm cihazları etkileyecektir. Sonuç olarak, tüm cihazlarınızın önbellekleri temizlenecek ve tüm cihazlarınızda bir sonraki kullanışınızda yeniden oturum açmanız gerekecek. Yapmanız gerekenler:

1. iPhone'unuzda Ayarlar uygulamasını açın .

2. Uygulamalar listesinden Safari'yi seçin .

3. Aşağı kaydırın ve Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle öğesini seçin .

4. Açılır kutuda seçiminizi onaylayın.

O zaman hazırsın!

Chrome'da iPhone önbelleğinizi nasıl temizlersiniz?

Chrome , iPhone kullanıcıları için bir başka popüler tarayıcıdır. Chrome önbelleğinizi temizlemeye yönelik genel işlem birkaç adım daha gerektirir ve Chrome tarayıcının kendisi aracılığıyla bir şeyler yapmanız gerekir. Peki nasıl. 

1. Chrome uygulamasını açın.

2. Daha fazla seçenek açmak için sağ alttaki üç noktayı seçin.

3. Aşağı kaydırın ve Ayarlar'ı seçin .

4. Sonraki menüde Gizlilik'i seçin .

5. Ardından , son bir menüyü açmak için Tarama Verilerini Temizle'yi seçin.

6. Menünün üst kısmından istediğiniz zaman aralığını seçin (Son Saatten Tüm Zamanlara kadar herhangi bir zamana).

7. Önbelleğe Alınmış Görüntüler ve Dosyalar ile birlikte Çerezler, Site Verileri'nin seçili olduğundan emin olun. Son olarak, ekranın altındaki Tarama Verilerini Temizle'ye basın .

Firefox'ta iPhone önbelleğinizi nasıl temizlersiniz?

Bir Firefox tutkunuysanız, endişelenmeyin. İPhone'unuzdaki önbelleği temizlemek oldukça basittir. Sadece şu adımları izleyin. 

1. Seçenekleri açmak için sağ alt köşedeki hamburger menüsüne tıklayın.

2. Menünün altındaki Ayarlar'ı  seçin .

3. Gizlilik bölümünde Veri Yönetimi'ni  seçin  .

4. Tek tek sitelerin verilerini temizlemek için Web Sitesi Verilerini  seçebilir veya seçilen tüm alanlardaki verileri temizlemek için ekranın alt kısmındaki Özel Verileri Temizle'yi seçebilirsiniz.

Önbelleği temizlediğinizde ne olur? 

Önbelleğinizi temizlemek, telefonunuzun yerel olarak depoladığı web sitesi verilerini kaldırır. Önbelleğinizdeki veriler zamanla çok fazla olur ve çok hacimli hale gelirse işleri yavaşlatabilir. (Kontrol ettiğimde telefonumda Chrome'da depolanan yaklaşık 150 MB veri vardı.) Bu verilerin silinmesi sitelere yeni bir başlangıç ​​sağlar, bu da bazı yükleme hatalarını düzeltebilir ve tarayıcınızı hızlandırabilir. Ancak, önbelleğinizi temizlemek aynı zamanda sayfalardan çıkış yapmanızı da sağlar, bu nedenle her şeye yeniden giriş yapmaya hazır olun. 

Önbelleğimi ne sıklıkla temizlemem gerekiyor?

Çoğu insanın önbelleklerini yalnızca ayda bir veya iki kez temizlemesi gerekir. Bu genellikle tarayıcınızın işleri yavaşlatmaya başlamak için yeterince büyük bir önbellek oluşturacağı noktadır. Çok sayıda siteyi ziyaret ediyorsanız, önbelleğinizi daha sık temizleme konusunda titiz davranmalısınız. 

Daha fazla bilgi için, 2021 için en iyi TV LG OLED, Samsung ve Philips QLED, Sony ve Karşılaştırması yapılacağına , Android 12 İndirme, Uyumluluk, Yeni Özellikleri ve Daha Fazlası  ve Siber Saldırı Endişeleri ve Android Telefon Tablet Verilerini Güvende Tutmanın 6 Yolu. En İyi OpenCart Temaları 2022 İncelemesi listesine de göz atabilirsiniz .