2020 Yılında En Çok Beklenen PC, PS4 ve Xbox Video Oyunları

2020 Yılında En Çok Beklenen PC, PS4 ve Xbox Video Oyunları

Geçen yıl oyundaki en iyi yıllardan biri olarak geçmemiş olabilir, ama en azından Untitled Goose Oyununu aldık . Ancak 2010'lu yıllar; Legend of Zelda: Vahşi Nefes, Batman: Arkham serisi ve Last of Us gibi başlıklar ile sektörde bir adım öne çıktı. Şimdi, yeni bir on yılın başlangıcındayız ve alacakaranlık kuşağında da varız. Konsol pazarı hızla değişiyor. Yakında PS4 ve Xbox One'lar çöp yığınına dönebilir ve yeni süper güçlü yeni nesil bir konsol karşılarken onlara veda etmemiz gerekebilir. Xbox Serisi Xen güçlü bilgisayar bileşenlerinin  gücüne bile rakip olan mükemmel oyun teknolojisini getiriyor ve PS5 de aynı derecede iddialı görünüyor.

Ancak üzülmeyin, eski konsollar yeni oyunlar açısından bir güncelleme ile öne çıkıyor; ve aşağıdaki oyunlardan bazıları gelecek jenerasyona yönelik olsa bile, her zaman Nintendo Switch'larımız olacaktır. Bu yıl, bol miktarda aksiyon ve keskin nişancı ve şavaş oyunlarından, bazı delice anlatı odaklı oyunlara, aynı derecede sanatsal ve tuhaf gerçekçi projelerine kadar tüm izleyicileri kapsayan oyunlarla dolu.

Iron Man VR

Bugünlerde herkes VR oyunlarına giriyor . Marvel daha önce birkaç kez denedi, ancak Iron Man VR aslında biraz ses getirdi. Fikir doğru geliyor. Kask ve iki el bir oyun konsolu VR Iron Man için yeterli gibi.

Animal Crossing: New Horizons

Yeni bir Hayvan Geçişi! 2020'de! Bazı bu oyunun müptelası olmuş oyuncular buna sevindi. Kültürel bir varis. Ulusal Oyun Günü olarak adlandırılan yeni bir tatile ilham verecek. Yılda bir kez, oyuncular Animal Crossing olan şanını kutlayacaklar.

 

Doom Eternal

Dünyanın kaç kez şeytanlardan kurtarılması gerektiğini bilmiyorum, ama görünüşe göre istila hala durmadı. Neyse ki bu, 2016'dan çok eğlenceli Doom'un yeniden başlatılmasının doğrudan bir devamıdır . Bu yüzden iyi bir zaman kaybı olacak (üzgünüm).

Resident Evil 3 (Ölümcül Deney 3)

Resident Evil oyunları yıllar geçtikçe tekrar tekrar yapılmaya devam ediyor. Capcom'un son rekreasyonu 1999 PS2 oyununu hedefliyor. Bu sefer, zombiler öncekinden daha kötü görünüyor. Bunca yıldan sonra bile eskimeyen bu oyunlar hala çok etkili ve ciddi korkutucu diyebiliriz.Final Fantasy VII

Final Fantasy serisinin yedinci sezonu, endüstri tarihinin en değerli video oyunlarından biridir. Yıllar süren bir bekleyiş ve işte sonunda burada.

Tüm zamanların en ikonik oyunlarından birinin elden geçirilmiş versiyonu olan Final Fantasy VII Remake, Square Enix'in efsanevi RPG macerasını şimdiki nesle uygun olarak yeniden oluşturmak ve genişletmek için en son teknolojiyi kullanıyor.

Karanlık Shinra Electric Power Company'nin kontrolündeki endüstri sonrası fantezi dünyasında geçen bu oyunda Shinra'nın seçkin ASKER birliğinin eski üyesi ve paralı asker Cloud Strife’ın rolünü üstlenin ve direnişe devam ederken Shinra karşıtı bir örgüt olan Avalanche ile takım olun.

Modern çağda mümkün olan bir derinlik ve detay seviyesi ile oyunun en sevilen dünyalarından birini ziyaret edin. Unutulmaz karakterlerle bağlantı kurun, inanılmaz savaşlara katılın ve bir kuşağı büyüleyen bir hikâyeyi yaşayın.

Trials of Mana

Japonya'da ilk olarak Seiken Densetsu 3 olarak piyasaya sürülen Mana serisinin HD çözünürlükte elden geçirilen bu üçüncü yapımında etrafı yakıp yıkan canavarlarla savaşın.

Her birinin kendi görevi bulunduğu altı kahramandan oluşan üç karakterli bir grubu bir araya getirin ve modern 3D görseller, yenilenmiş dövüş sistemi, gelişmiş seviyeler ve beceri sistemleriyle hikâyeleri keşfedin.

Her karakterin birbirinden farklı bir yolculuğu vardır yani başka bir hikâyeyi keşfetmek için yeni bir ekiple oyuna baştan başlayabilirsiniz. Düşmanlarınıza karşı saldırırken, onlardan kaçarken ve büyüleri kullanırken gerçek zamanlı savaşlara katılın ve parti üyeleri arasında geçiş yapın.The Last of Us Part II

Sony ve Naughty Dog tarafından geliştirilen oyunun (The Last of Us Part II) Şubat ayında erişime açılması planlanmıştı. Ancak oyun üzerindeki geliştirmelerin devam etmesi sebebi ile Mayıs ayına ertelendiği duyuruldu. Son olarak yapılan açıklamada, COVID-19 salgını sebebi ile “bir sonraki bildiriye kadar” ucu açık bir süre boyunca The Last of Us 2‘nin çıkış tarihi ertelendi.[9] 27 Nisan'da, bilinmeyen bir Naughty Dog çalışanı, internette bulunan ara sahne, oynanış ile birden fazla video yayımladı. Aynı günün ilerleyen saatlerinde Sony, Bölüm II'nin 19 Haziran 2020'de çıkacağını duyurdu.

Ghosts of Tsushima (Tsushima Hayaletleri)

 1. yüzyılın sonlarında Moğol İmparatorluğu, Doğu'yu fethetmek için bütün ulusları yerle bir etmiştir. Acımasız ve kurnaz general Khotun Khan'ın liderliğindeki dev Moğol ordusunun Japonya anakarası ile arasındaki tek engel Tsushima Adası'dır. 

Moğol saldırısının ilk dalgasında harabeye dönen adada, samuray savaşçısı Jin Sakai, klanının son sağ kalan üyelerinden biridir. İnsanları koruyup evini geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Yeni bir yol olan Ghost yolunu çizmek için onu savaşçı yapan gelenekleri bir kenara bırakıp Tsushima'yı özgür bırakmak için sıra dışı bir savaş başlatmalıdır.

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition

 1. yüzyılın sonlarında Moğol İmparatorluğu, Doğu'yu fethetmek için bütün ulusları yerle bir etmiştir. Acımasız ve kurnaz general Khotun Khan'ın liderliğindeki dev Moğol ordusunun Japonya anakarası ile arasındaki tek engel Tsushima Adası'dır. 

Aksiyon dolu çok oyunculu rol yapma oyunu klasiğinin PS4 için yenilenmiş sürümünde Kristal Karavanları olarak bilinen göçebe maceracı gruba katılın. Değerli myrrh tanelerini ele geçirip dünyanın zehirli Miasma gazıyla boğulmasını engellemek için siz ve en fazla üç arkadaşınız tehlikeli bir maceraya çıkmalısınız.

En fazla üç arkadaşınızla bir araya gelin, dört karakter sınıfı arasından seçim yapın ve tehlikeyle dolu topraklarda birlikte seyahat edin. Orijinal oyundaki zindanlara eklenen yeni alanlar dahil çeşitli ortamlarda korkutucu düşmanlarla savaşın ve zorlu bulmacaları çözün. 

Marvel’s Avengers

Marvel's Avengers; orijinal ve sinematik bir hikayeyi tek oyuncu ve iş birliği modlarında oynanışla birleştiren efsanevi bir üçüncü şahıs aksiyon macera oyunudur*.

En fazla dört çevrimiçi oyuncudan oluşan bir takım kurun, olağanüstü yeteneklerde ustalaşın, büyüyen Kahramanlar listesini özelleştirin ve Dünyayı giderek artan tehditlere karşı koruyun.

Süper Kahramanlığın yasa dışı olduğu bir gelecekte genç Kamala Khan, AIM'yi durdurmak için Avengers'ı yeniden toplamak zorunda. Marvel's Avengers, en iyi Avengers oyun deneyimi için yeni Kahramanlar ve süregelen bir şekilde aktarılan yeni anlatımıyla efsanevi yolculuğa devam ediyor.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077; güç, ihtişam ve vücut modifikasyonuna takıntılı megalopolis Night City'de geçen bir açık dünya, aksiyon-macera hikayesidir. Ölümsüzlüğün anahtarı olan benzersiz implantın peşinden giden V adlı bir kanun kaçağı paralı asker olarak oynuyorsunuz. Karakterinizin siber donanımını, becerilerini ve oyun tarzını özelleştirebilir ve yaptığınız seçimlerin hikayeyi ve etrafınızdaki dünyayı şekillendirdiği büyük bir şehri keşfedebilirsiniz.

Outriders

Bulletstorm'un arkasındaki geliştirici People Can Fly'ın eşli, bilim kurgu nişancı deneyimine adım atın.

Enoch gezegeninde insanlık zor durumdayken Outriders  karanlık ve umutsuz bir bilim kurgu evreninde bir sinyal yakalar. Üç oyuncuya kadar destek veren ve istediğiniz zaman oyuna katılabileceğiniz bu eşli macerayı birlikte oynayın

Kendi 'Outrider' karakterinizi oluşturun ve umutsuz bir bilim kurgu evreninde güçlü silahlı çatışmaları, müthiş silahları ve keşfedilecek yeni bir düşman gezegenini bekleyin.

Godfall

Godfall, kahraman şövalyeler ve mistik büyüyle dolu parlak bir fantastik evrende geçen yepyeni, yeni nesil bir yağmacı dövüş oyunudur. Godfall, 2020 kışında PlayStation 5'e geliyor. 

Oyuncuların ganimet avlar, efsanevi zırhlar kuşanır ve acımasız düşmanları alt ederken bir yandan da yüksek etkili üçüncü şahıs yakın dövüşlere katıldığı fantastik aksiyon RPG oyununda maceraya atılın. Size karşı duran orduları yok ederken baş döndüren ganimetlerle sizi ödüllendiren zorlu görevlerle yüzleşin.

Halo Infinite

Efsanevi serinin bir sonraki bölümü Halo Infinite'ta Master Chief 2020'de geri dönüyor! Franchise'a veda etmenin zamanının geldiğini düşündüğümüzde, Microsoft hayranların “Halo!” Diyeceği umut verici bir devam filmi daha ortaya çıkaracak.

Project Scarlett ve Windows bilgisayarlar dahil olmak üzere Xbox ailesindeki tüm cihazlar için 343 Industries tarafından tamamen yeni Slipspace Engine ile desteklenerek geliştirilen Halo Infinite, Halo 5: Guardians hikayesini devam ettirip seriyi iddialı ve beklenmedik bir konuma sürüklüyor.

No More Heroes 3

PlayStation 3'teki No More Heroes: Heroes' Paradise'ta internet üzerindeki bir açık artırmadan özel bir ışın katanası alan güreş ve anime çizgi film saplantılı Travis Touchdown'ı yönetiyorsunuz.

Travis bu ölümcül kılıcı aldıktan sonra gizemli Sylvia Christel ile tanışır. Çok yüklü bir miktar para ve hayali Santa Destroy, California'nın yeraltı dünyasının süper yıldızı olması için bir teklif alır. Görevi suikastçı Helter Skelter'ı öldürmektir.

SkateBIRD

Bu yılın 2020 oyunu olacak, söz veriyorum. Bir kuş gibi oynadığınız bir kaykay oyunu. İstediğim başka bir şey yok ve lanet olası SkateBIRD kadar heyecanlandığım birkaç şey yok . Harika görünüyor ve sadece SkateBIRD içeriğini kapsamak için döneceği gün için nefis bir nefesle bekliyorum . Bu yıl gelmesi dışında henüz bir taş set çıkış tarihi yok. 

Watch Dogs Legion

Sonunda bilgisayar korsanlarının kendi video oyun serileri var. Londra'yı geri almanın zamanı geldi ve bu ikonik şehirde gördüğünüz herkesi direnişinizin bir üyesi yapabilirsiniz. Halk yozlaşmış fırsatçıların baskısı altında ve şehri halka geri vermek için bir direniş gücü oluşturmak sizin elinizde. Tamamı potansiyel direnişçilerden oluşan bir nüfus ve şehrin parmak uçlarınızdaki teknolojisiyle, özgür Londra'ya giden yolda cihazlara izinsiz giriş yapacak, her yere sızacak ve savaşacaksınız.

Overwatch 2

Nedir Overwatch yani İleri Takip 2? Hiçbir fikrimiz yok! Overwatch 1'e benziyor ! Ama sonuçta kampanyada, tek oyunculu bir kampanya olacak gibi görünüyor, bu yüzden bu heyecan verici. Fortnite , Overwatch'ın hayran kitlesinin büyük bir bölümünü çaldı, bu yüzden belki daha özel bir tek oyuncu odağıyla, bazı hayranları geri kazanabilir. Fortnite can sıkıcı bir hal alıyor. 2020 ortalarından daha erken piyasaya gelemez!

 • user

  Ezgi

  Aksiyon ve macera istiyorsanız Marvel’s Avengers.

  5 ay önce

 • user

  Tuğçe Nur

  Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition bu oyunu tek geçerim

  5 ay önce

 • user

  Sevda Karaca

  Çok süper oyunlar, en çok sevdiklerimden...

  5 ay önce

 • user

  Defne küçük

  Bu oyunlar böyleyse ilerde gelebilecek oyunları düşünemiyorum. Harika oyunlar

  12 ay önce