2020 Yılı İçin Tavsiye Edilebilecek En İyi Led TV Seçenekleri

2020 Yılı İçin Tavsiye Edilebilecek En İyi Led TV Seçenekleri

En iyi TV'ler harika görüntü kalitesi, net ses ve her türlü harika uygulama sunar. Günümüzün akıllı TV'leri inanılmaz 4K ve hatta 8K çözünürlük, çok sayıda uygulama, ücretsiz akış içeriği ve hatta bütçenize uyan uygun fiyatlar sunuyor. İster birinci sınıf bir ev sineması kurulumunun, bütçeye uygun basit bir akıllı TV'nin veya her şeyi yapan mükemmel bir setin peşinde olun, tam da bunu yapmanıza yardımcı olmak için buradayız. Her fiyattan satın alabileceğiniz en iyi TV'leri bulmak için uygun fiyatlı 4K setler ve özelliklerle dolu akıllı TV'lerden dudak uçuklatan 8K OLED TV'lere kadar düzinelerce TV'yi test etmek ve incelemek için yüzlerce saat harcadık.

İyi bir TV almanıza yardımcı olacak  2020 TV tavsiyeleri, tv önerileri, tv yorumları ile tüm teknik özellikleri ile açıklamalar ve kapsamlı test tabanlı incelemeler konusunda yardımcı olmak için buradayız. Hangi tv alınmalı, en iyi televizyon markası yorumları, akıllı tv önerileri, en iyi televizyon 2020, televizyon tavsiyesi diye düşünenler için çözüm burada.

Yeni bir TV almayı mı planlıyorsunuz? Özellikler sayfasındaki çok çeşitli sözcükler kafanızı karıştırıyor. 4K, HDR, yenileme hızı, satın alma kararınızı verirken ne kadar önemli / önemsiz olduklarını anlamayabilirsiniz. Smart TV'ler de son birkaç yılda LED'den "Akıllı" ya "Kavisli" ye kadar çok gelişti. Bir sonraki TV'nizi satın alırken size tavsiye edeceğimiz ve aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli şeylerden bazıları.

 

İyi bir TV'yi kötüden anlamanıza yardımcı olacak gerçek 2020 ve 2021 TV tavsiyeleri, tüm teknik özellikler için açıklamalar ve kapsamlı, test tabanlı incelemeler konusunda yardımcı olmak için buradayız. Mutfak veya garaj için küçük saniyelik TV'leri ve ev sinema sisteminiz için 4K'da bir film başlattığınızda ayaklarınızı yerden kesecek birinci sınıf önerebileceğimiz TV'leri inceledik. OLED akıllı TV'lerden QLED alternatiflerinden 75 inç LCD setlere ve hatta hava şartlarına dayanıklı dış mekan TV'lerine kadar harika bir televizyon bulmanıza yardımcı olmak için LED TV tavsiyesi için buradayız.

 

LG B9 OLED

Tür: OLED  Alt Tipi : WRGB  Çözünürlük: 4K    Boyut: 55 "

LG B9 OLED

LG B9 OLED, mükemmel görüntü kalitesine sahip olağanüstü bir TV. Geniş görüş açılarına, iyi SDR tepe parlaklığına sahip ve yansımaları ile tercih edilebilir. Bu TV'nin geniş bir renk gamı ​​ve iyi bir HDR parlaklığı var, ancak agresif ABL rahatsız edici olabilir. Neredeyse anında tepki süresi sayesinde hareket net görünür ve TV, filmlerde atlamaları en aza indirmeye yardımcı olabilecek bir hareket enterpolasyon özelliğine sahiptir. Oyuncular ise çok düşük giriş gecikmesi sayesinde duyarlı bir oyun deneyiminin tadını çıkaracaklar, FreeSync değişken yenileme hızını destekler ve son NVIDIA grafik kartlarıyla da çalışır.

Ancak maalesef tüm OLED TV'ler gibi kalıcı yanma geliştirme olasılığı var. Bu büyük bir sorun.

LG B9 şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi TV. Bu şaşırtıcı OLED TV, bulunduğunuz odadan bağımsız olarak muhteşem bir görüntü kalitesi sunar. Karanlık bir odada izlerken sonsuz kontrast oranı mükemmel siyahlar sağlar ve mükemmel yansıma işlemine sahip olduğu için aydınlık odalar da sorun değildir. Çok iyi tepe parlaklığı. 120Hz yenileme hızına ve neredeyse anında tepki süresine sahiptir, bu nedenle hızlı hareket eden sahneler pürüzsüz ve neredeyse kusursuz görünür. Hareket bulanıklığını azaltmaya yardımcı olan isteğe bağlı siyah çerçeve ekleme özelliği de vardır ve hareketin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için düşük kare hızı içeriğine enterpolasyon uygulayabilir.

 

Bir OLED TV satın almadan önce, kalıcı yanma risklerini bilmelisiniz. Bu hata TV izlerken bir kanalda uzun süre kalındığında veya video oyunlarında kullanıcı arayüzü gibi bir alanda uzun bir süre aynı noktada kaldığında kanal logosu veya görüntünün ekranda sürekli kalmasına neden olmasıdır. Yani uzun süre NTV izlediniz diyelim, kanal değiştirseniz de NTV logosu bulanık bir şekilde TV nizde kalır.  

Bununla birlikte, çeşitli içerikleri izleyen insanların çoğunun burn-in'in bir sorun olmasını beklemiyoruz. Bu riskler sizi rahatsız etmiyorsa, bu TV'ye gitmelisiniz.

 

 

SAMSUNG Q80 / Q80R QLED

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 55 "

SAMSUNG Q80 / Q80R QLED

İyi bir LED TV almak isterseniz, Samsung Q80 / Q80R QLED'e bakın. LG B9 OLED gibi mükemmel siyahlar üretemese de VA paneli etkileyici bir kontrast oranına sahiptir ve tam dizi yerel karartma özelliği ile daha da iyi hale getirilmiştir. Bu TV ile görüntüler son derece parlak hale gelebilir ve pop vurgularıyla inanılmaz bir HDR deneyimi sunar.

Görüş açıları, Samsung'un 'Ultra İzleme Açısı' teknolojisine sahip olduğu için VA panelli çoğu TV'den ciddi ölçüde çok iyidir; ancak bazı açılar TV'nin kontrast oranını olumsuz etkileyebilir. Oyun kullanıcıları için, düşük giriş gecikmesi sayesinde çok duyarlı hissediyor olacaksınız ve FreeSync değişken yenileme hızını da destekliyor. Bu TV'yi monitör olarak da kullanabilirsiniz, çünkü chroma 4: 4: 4'ü düzgün bir şekilde görüntüleyebilir ve hepsinden önemlisi, LG OLed de olan kalıcı yanma riski yoktur.

 

Yanma riskleri konusunda risk alırım diyorsanız genel olarak LG ile devam edebilirsiniz. Yoksa Samsung çoğu insanı memnun edici harika bir alternatiftir.

 

KARANLIK ODA İÇİN ALTERNATİF: VİZİO P SERİSİ QUANTUM X 2019

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 65 "

VİZİO P SERİSİ QUANTUM X 2019

TV'yi karanlık bir odada izlemek istiyorsanız, ancak kalıcı yanma riskiyle de uğraşmak istemiyorsanız, Vizio P Serisi Quantum X 2019'a göz atın. LG B9 OLED ile aynı siyah seviyeleri elde etmemenize imkan sağlamaktadır. Ayrıca etkileyici performansa sahip tam dizi yerel karartmaya sahiptir ve olağanüstü hareket işleme, minimum bulanıklıkla net bir görüntü sunar. Bu TV, HDR içeriği ve aydınlık bir odada kullanmayı seçerseniz parlama ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz yani yüksek derece parlak olabilir. Ne yazık ki, TV'de oyun oynamak isteyenler için düşük giriş gecikmesine sahip, herhangi bir değişken yenileme hızı teknolojisini desteklemiyor ve VA panelinin görüş açıları zayıf.

 

Sony X950G

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 55 "

Sony X950G

Renk kalitesini önemsiyorsanız, Sony X950G test ettiğimiz en iyi TV’lerden birisidir. Yine de bu TV'nin sunduğu tek şey bu değil. VA panelinin olağanüstü bir kontrast oranı ve karanlıkta izlemek isteyenler için kesinlikle emin olan etkileyici bir siyah homojenliği vardır. İyi aydınlatılmış bir odadaysanız, bu TV görüntüsü inanılmaz derecede çok parlak olabilir ve yüksek yansımalara neden olabilir. Ne yazık ki, çoğu VA paneli gibi, görüş açıları hayal kırıklığı yaratıyor ve bu TV'yi geniş oturma düzenlerine sahip geniş odalar için daha az uygun hale getiriyor. Bununla birlikte, bu TV'nin daha büyük varyantlarının Sony'nin X-Geniş Açısı vardır, bu da görüntüleme açılarını büyük ölçüde arttırır.

Bu TV'deki tepki süresi çok iyidir, hızlı hareket eden nesnelerin arkasında çok az bulanıklık görürsünüz; Üstelik hareketli sahne bulanıklığını daha da azaltmaya yardımcı olmak için isteğe bağlı siyah çerçeve ekleme özelliğine sahiptir. Bu TV'deki giriş gecikmesi oyunlar için yeterli olmasa da, sıradan oyuncular performansından çok fazla tatmin edici olabilir. Ne yazık ki değişken sahne yenileme hızını desteklemiyor ve 'Otomatik Düşük Gecikme' moduna sahip değil. Son olarak bu TV, kullanıcı dostudur. Android uygulama mağazasında ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi bulabilmenizi sağlar.

Genel olarak, bu renk doğruluğu için en iyisidir ve çoğu insanı memnun edecek özelliklere sahiptir.

 

 

OYUN İÇİN DAHA İYİ ALTERNATİF: SAMSUNG Q70 / Q70R QLED

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 55 "

SAMSUNG Q70 / Q70R QLED

Sony X950G'de hayal kırıklığı yaratan gelişmiş oyun özelliklerinin eksik olduğunu düşünüyorsanız, Samsung Q70 / Q70R QLED'i düşünebilirsiniz. Ayrıca, gri görünmeyen derin siyahlar üretmek için olağanüstü kontrast oranı ve siyah tekdüzelik ile karanlık oda oyunları için harika bir VA paneli kullanır. Ekran yırtılmasını azaltmak için değişken yenileme hızının yanı sıra TV'nin bir oyun başlatıldığını algıladığında otomatik olarak etkinleştirilen 'Otomatik Düşük Gecikme' modu ile pürüzsüz ve duyarlı bir oyun deneyimi için olağanüstü düşük tepki süresi ve giriş gecikmesi elde edersiniz. Bu TV'deki en yüksek parlaklık Sony'ninki kadar yüksek olmayabilir, ancak aydınlık bir odada izlemek veya oyun oynamak mükemmel bir HDR deneyimi sunmak için fazlasıyla yeterli.

Oyunda renk doygunluğu sizin için daha önemliyse, Sony ile devam edin; aksi takdirde, Samsung oyun oynamak için daha iyi bir seçimdir.

 

En İyi Bütçe İÇİN TV: Hisense H9F

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 65 "

Hisense H9F

Şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi bütçe TV Hisense H9F. Bu TV, izlediğiniz içerikten bağımsız olarak mükemmel bir görüntü kalitesi sunabilir ve ayrıca karanlık ve aydınlık odalarda performans için iyi bir donanıma sahiptir. Tam dizi yerel karartma etkinken, karanlıkta görüntülendiğinde derin siyahlar üretebilen olağanüstü bir kontrast oranına sahiptir. Bununla birlikte dezavantajı, dikkat dağıtıcı olabilecek parlak nesnelerin etrafında çiçek açmasıdır. Mükemmel tepe parlaklığı, iyi aydınlatılmış bir odada parıltıyı aşmak için yeterlidir ve aynı zamanda pop vurguları ile mükemmel bir HDR deneyimi sunmaya yardımcı olur.

 

Ne yazık ki, çoğu VA paneli gibi, bu TV'nin görüş açıları zayıftır ve geniş oturma düzenlemeleri için ideal değildir. Olağanüstü bir tepki süresine sahiptir, bu da çok az bulanıklık ile net bir görüntü sağlar. Ayrıca görüntüyü daha da temizlemek için isteğe bağlı siyah çerçeve ekleme özelliğine sahiptir. Giriş gecikmesi çok düşüktür ve çoğu oyuncuyu tatmin eder, ancak herhangi bir değişken yenileme hızı teknolojisi için destek yoktur ve panelin kendisi 120Hz olsa bile TV sadece 60Hz sinyali kabul edebilir.

Bu TV Android'de çalıştığından, Google Play Store'da çok fazla uygulama mevcuttur ve TV'yi Google Asistan aracılığıyla sesinizle de kontrol edebilirsiniz, ancak Netflix gibi bir uygulamadaki belirli içeriği arayamaz. Genel olarak, bütçeniz kısıtlıysa ve büyük bir TV istiyorsanız bunu alabilirsiniz.

 

HİSENSE H8F

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 55 "

HİSENSE H8F

Eğer Hisense H9F pahalı geldiyse onun küçük kardeşi, Hisense H8F ile devam edebilirsiniz. Bu TV önemli ölçüde daha ucuzdur, parasına göre çoğu içerikte iyi performans gösterir. Hala olağanüstü bir kontrast oranı, siyah tekdüzelik ve tam dizi yerel karartma özelliği elde edersiniz; Bununla birlikte, tepe parlaklığı daha düşüktür, ancak aydınlık odalar için yeterince iyidir ve iyi bir HDR deneyimi sağlayabilir. Tepki süresi biraz daha yavaştır, bu da hızlı hareket eden nesnelerin arkasında biraz daha fazla bulanıklık izi bulunan görüntüler ile sonuçlanır, ancak giriş gecikmesi oldukça düşüktür. Bu da oyun ve monitör olarak kullanmak isteyenler için iyidir. Abisi gibi, bu TV de Android'de çalışıyor ve Google Asistan entegrasyonu da var.

 

Genel olarak, H9F daha iyi bir performansa sahiptir, ancak biraz az para ödemek istiyorsanız, bazı küçük ödünler verdiğiniz sürece H8F iyi bir alternatiftir.

 

Samsung 55Q70R 55" 138 Ekran 4K UHD QLED TV

Tür: LED  Alt Tipi : VA  Çözünürlük: 4K    Boyut: 55 "

Samsung 55Q70R 55

Quantum Dot Teknolojisiyle %100 Renk Hacmi; Olmaları gerektiği kadar gerçek renkler. Samsung’un benzersiz Quantum Dot teknolojisi sayesinde, QLED %100 renk hacmi sağlar ve hem karanlık hem de parlak sahnelerde gerçekçi renkler sunar.

 

Ayrıntıları olağanüstü bir kontrastla görün Direct Full Array 4X; Arkadan aydınlatmanın kontrol edilmesi, çok büyük bir fark yaratıyor. QLED’in Direct Full Array 4X özelliği, her sahneyi bütün ayrıntılarıyla görüntülüyor ve karanlık sahnelerde çok daha büyük bir derinlik sağlıyor.

 

HDR ile büyüyen yepyeni bir dünya Quantum HDR 8X; Quantum HDR 8X ile doğayı hayal edebileceğinizden çok daha ayrıntılı görün. Güneşi daha parlak, yağmur bulutlarını da daha karanlık gösteren genişletilmiş bir parlaklık aralığıyla yepyeni bir dünyayı keşfedin.

 

Resmin tamamını görün, Daha büyük bir ekranda, her şey daha da gerçekçi görünür. Her golü, her patlamayı hissedecek ve kendinizi aksiyonun tam ortasında bulacaksınız. Gerçekliğe hiç bu kadar yakın olmamıştınız.

 

Düşük girdi gecikmeli oyun modu; Gecikmenin size engel olmasına izin vermeyin. FreeSync (VRR) teknolojisinden faydalanan QLED, girdi gecikmesini azaltarak zirveye tırmanmak için ihtiyaç duyduğunuz gerçek zamanlı oyun hızını sağlar. QLED hızıyla efsanevi galibiyetlere hazır olun.

 

Oyun İyileştirici, Rakibinizi yenmek için tüm kontrol sizde olmalı. Görüntü kalitesini optimize etmek için detaylı sahne analizlerinden faydalanan Dinamik Siyah Eşitleyici sayesinde karanlıkta daha iyi görebilirsiniz. Bu özellik, ayrıca sesi de güçlendirerek, kendinizi oyuna kaptırmanızı sağlar.

 

Her şeye güç veren olağanüstü işlemci Quantum İşlemci 4K; Karşınızda, daha net görüntüler sağlamak için kendi benzersiz ölçekleme algoritmasından faydalanan ve ekran parlaklığını ve sesi odanıza ve ekrandaki sahneye göre ayarlayan QLED Quantum İşlemci 4K. QLED’in güçlü işlemcisi, daha yüksek çözünürlük ve olağanüstü bir deneyim sunuyor.

AI Yükseltme; AI Yükseltme, her şeyi değiştiriyor. QLED, görüntülerdeki paraziti azaltmak, kaybolan ayrıntıları geri getirmek ve hatta nesnelerin ve metinlerin etrafındaki köşeleri keskinleştirmek için Yapay Zeka destekli makine öğrenimi teknolojisinden faydalanıyor. Artık tüm içeriklerinizin keyfini neredeyse 4K çözünürlükle çıkarabilirsiniz.

 

Akıllı Mod; Odanızdaki koşullar değişebilir ve TV’nizin de bu değişime uyum sağlaması gerekir. QLED’in Akıllı Modu, parlaklık ve sesi gereken şekilde ayarlar. Hatta, sesi TV’deki içeriğe uyacak şekilde ayarlayabilir: haberlerdeki bir konuşmayı netleştirebilir veya bir konserde şarkıcının sesini vurgulayabilir.

 

TV’yi değil görüntüyü izleyin; Şık TV tasarımı sayesinde, gözleriniz önemli olana yani ekrandaki görüntüye odaklanır. QLED’in Sınırsız Tasarımı, neredeyse görünmez çerçeveleri sayesinde kendinizi görüntüye kaptırmanızı sağlar. Yalnızca görmek istediklerinizi görün.

 

Artık boş ekran yok Ambiyans Modu; QLED, kapalı olduğunda dahi asla hareketsiz kalmaz. Ambiyans Modu, QLED’in tamamen doğal bir etki sağlamak için evinizin dekoruna uyum sağlamasına imkan tanır. Boş bir siyah ekran yerine, kolayca ayarlanan pek çok seçenekle yaşam tarzınıza uygun, anlamlı görüntüler göreceksiniz.

 

QLED ile her şey çok kolay Smart Hub ve Tek Uzaktan Kumanda; QLED, Smart Hub ve Samsung Tek Kumanda ile daha da akıllı. Set üstü kutunuzdan oyun konsolunuza, uygulamalarınıza ve TV yayınlarına kadar istediğiniz tüm içerikler parmaklarınızın ucunda. Tek ihtiyacınız olan tek bir kumanda.

 

Sorularınıza cevap bulmak; Bixby TV’de; İsterseniz QLED ile konuşabilirsiniz bile. Bixby, TV’nizi kontrol etmenin ötesindeki ihtiyaçlarınızı karşılar. İstemeniz yeterli.

 

QLED ile akıllı evinizi oluşturun SmartThings; Tamamen yaşam tarzınıza uygun, gerçekten akıllı bir ev. Samsung SmartThings uygulamasının entegre edildiği QLED, IoT cihazlarınıza ve sensörlerinize bağlanabilir. Böylece, ışıkları yakabilir, buzdolabında neler olduğuna bakabilir ve hatta robot süpürgenizi kontrol edebilirsiniz.

 

Kusursuz bağlantılar Desteklediği cihazlar; QLED, yeni ve kullanışlı bir bağlı yaşam tarzının merkezi olabilir. Diğer markalara ait olsalar dahi akıllı hoparlörler ve mobil cihazlara kusursuz entegre olur.

 

Google Assistant; Yeni QLED, Google Assistant ile birlikte çalışarak hayatınızı kolaylaştırıyor. Yalnızca sesinizi kullanarak kanal değiştirin, sesi ayarlayın, geri oynatmayı kontrol edin ve çok daha fazlasını yapın.

 

Amazon Alexa; Yeni QLED, Alexa ile çalışarak hayatınızı kolaylaştırır. Alexa özellikli cihazlarınızı bağlamak çok kolaydır. QLED’in uyumluluğu sayesinde, Alexa ile TV’nizi açabilir, kanal değiştirebilir, sesi kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

 

AirPlay 2; Dahili AirPlay 2 özelliği sayesinde, Apple cihazlarınızdaki içeriği büyük ekranda oynatabilir veya paylaşabilirsiniz. iPhone, iPad veya Mac bilgisayarınızdaki video, müzik, fotoğraf ve diğer dosyaları kolayca QLED’de oynatın.

 

2020 yılı koronavirüs pandemisi nedeniyle genelde evde izalasyon ile geçeceğe benziyor. Bu durum da da tabiki evde zaman geçirmek için yapılacaklar arasında kitap okumak, spor vs. yanında TV’de film izlemek yada oyun oynamak da ön sıralarda yer alıyor. Bu sebeple, şu anda piyasadaki en iyi TV'lere göz atmak için harika bir zaman. Yeni bir TV satın almak istiyorsanız, sizin için güzel bir inceleme hazırladık.

Son iki yılda 70'ten fazla TV'yi test ettik ve yukarıda 2020'deki en iyi televizyonlar için seçtiklerimiz var. Ayrıca en iyi 4k TV'ler  ve en iyi akıllı TV'ler için seçimlerimize bakın.

 

Tabiki böylesi güzel bir televizyonunuz varsa izlemek için özellikle Android tabanlı olup Netflix benzeri platformlardan güzel filmler arayışına gireceksiniz. İşte şu linkte 2020 yapımı eniyi seçme filmler konumuzu okuyabilirsiniz.

 

NOT: TV alırken şikayetleri değerlendirin. İnternette insanların şikayetlerini okuyun. Özellikle sık yaşanan bir sorun olan Philips TV'lerde çok fazla ekran kararma şikayetleri olduğunu, menüsünün karmaşık ve kullanışsız olduğunu, kanal geçişlerinin çok yavaş olduğunu görüyoruz. Ekran kararma arızası olan TV ler de genellikle led panel değişimi oluyor ki oda yaklaşık 300-600 TL arasında değişmektedir..

Şu konumuzu da incelemenizi tavsiye ederiz: 2021 için en iyi TV LG OLED, Samsung ve Philips QLED, Sony ve Karşılaştırması

ÖNEMLİ: Eğer sorularınız veya tavsiye, öneri ve istekleriniz varsa aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz. Size mutlaka cevap yazılacaktır. Teşekkürler.

 

Kaynak: https://www.cnet.com/

 • user

  Trapani porto

  Trapani Shuttle è un servizio transfer bus navetta, su prenotazione, nato per soddisfare la richiesta transfer e la mobilità turistica da Trapani Aeroporto per Trapani porto traghetti aliscafi Favignana, Levanzo, Marettimo e Pantelleria.

  3 ay önce

 • user

  Recep

  Türkiye'de var mı bilmiyorum ama, Sony X950H modelinde alt döşemesinde turuncu ışık yansıması var. Size ipucu eğer çalışmıyorsa, zamanlayıcı ve led ayarları kapalı olabilir. Android TV'nin Zamanlayıcı işlevi etkinleştirildiğinde, aydınlatma LED'i kehribar veya turuncu renkte yanacaktır. Aydınlatma LED'inin yanmasını önlemek yada açmak için ; (Aydınlatma LED'i işlevini Kapalı olarak ayarlamak, TV'nin çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın aydınlatma LED'ini tamamen devre dışı bırakır.) Birlikte verilen uzaktan kumandada, Giriş düğmesine basın. Ayarlar kategorisinin altında Ayarlar'ı seçin. TV kategorisinin altında Aydınlatma LED'i'ni seçin. Kapalı yada Açık yapabilirsiniz.

  4 ay önce

 • user

  Serap Yılmaz

  Merhaba bence LED TV yerine artık şu makalenizde yazmış olduğunuz OLED yada QLED TV almak daha mantıklı. https://www.safirmedya.com/blog/teknoloji-haberleri/2021-icin-en-iyi-tv-lg-oled-samsung-ve-philips-qled-sony-ve-karsilastirmasi

  8 ay önce

 • user

  Palermo Trapani

  it is a really very nice blog

  12 ay önce

 • user

  tekerlekli ev

  bu harika paylaşım için teşekkür eder klavyeniz dert görmesin temennisinde bulunurken makale ve bilgilendirici yazılarınızın devamını dilerim. Sevgiyle kalın.

  1 yıl önce

 • user

  Epoksi Zemin Kaplama

  gayet güzel hoş bir paylaşım olmuş teşekkürler

  1 yıl önce