2022 En İyi Led TV

2022 En İyi Led TV

2022 En İyi Led TV Hangisi, Aradığınız En İyi Led TV'mi?

Peki ya NFT ve Metaverse Özellikleri... 

Yeni bir led televizyon mu arıyorsunuz? Buradan başlayın.

Tatil ve alışveriş sezonu sona erdi ve 2022 TV modelleri ilkbaharda mağaza raflarına çıkacak. Ancak bazı yeni TV özelliklerinin NFT tarayıcıları kadar farklı özelliklerin düşünülmesi ve  çip kıtlığı nedeniyle tedarik zincirinde yaşanan sorunların  hala devam etmesi, 2021 En İyi TV'lerinden satın alan herkes için en iyi seçeneğini tercih ettiği ve bunlar bu yılda iyi tv olmaya devam edecek gibi görünüyor. Android TV, Roku TV ve daha fazlası dahil olmak üzere yılın en iyi TV'lerinin çoğunu incelemiştik.

Favorilerimizi aşağıdaki listede topladık; 2022'de beklemeye değer yeni nesil çok daha farklı özellikler taşıyan TV modellerini okumak için yakında sayfamızı tekrar kontrol edin.

TV'ler her boyutta ve fiyatta gelir, bu yüzden parası ve görüntü kalitesine odaklanıyorum. Yerel karartma özelliğine sahip LCD TV'ler , Mini LED  veya  QLED TV'ler genellikle OLED televizyonlardan  daha ucuzdur ve HDR ile  4K çözünürlüğü  desteklerken yine de iyi performans gösterir. Bir OLED televizyon size en iyi görüntüyü verecek olsa da pahalıdır ve  istediğiniz boyutta bulunmayabilir. Yılların deneyimine ve CNET'in test laboratuvarındaki yan yana karşılaştırmalara dayanarak, her türden en iyi TV'yi seçtik. Tüm sezon boyunca yeni fırsatları takip etmeye devam edeceğiz ve bir profesyonel gibi TV satın almanıza yardımcı olmak için bu listeyi periyodik olarak güncelleyeceğiz. (2021 TV satın alma kılavuzumuzu izleyin.)

1. TCL 6 Serİsİ Roku TV 

Boyutlar: 55-65-75-85-inç. - Fiyat Performans Ürünü.

Şimdiye kadar test ettiğim hiçbir TV, bu kadar az paraya bu kadar görüntü kalitesi sunmadı. TCL 6 Serisi Dolby Vision HDR TV, mini LED teknolojisi ve bu fiyata hemen hemen diğer tüm TV'lerin önünde, etrafında dönmesine yardımcı olan iyi uygulanmış tam dizi yerel karartma sayesinde mükemmel bir görüntüye sahip.

Ayrıca, düşük giriş gecikmesini ve yüksek kontrastı birleştiren THX moduna sahip olduğundan oyuncular için güzel bir seçim olur. Bu yeterli değilmiş gibi, Roku TV işletim sistemi bizim en sevdiğimiz uygulamadır. Bu TV ilk olarak 2020'de çıktı ve fiyatını yeni düşürdü ve şu ana kadar en iyi seçimim olmaya devam ediyor. TCL ayrıca 6 Serisinin 8K sürümünü de satıyor, ancak henüz incelemediğim Google destekli bir sürümün yanı sıra ekstra paraya değeceğini düşünmüyorum (TCL'ye göre görüntü kalitesi Roku versiyonu ile aynı).  

 

2. LG OLED C1P

Boyutlar:  48-55-65-77-83-inç Parasına Göre İdeal Seçim.

Şimdiye kadar test ettiğimiz tüm TV'ler kadar iyi görüntü kalitesi ve çok da çılgın olmayan fiyatıyla LG C1 OLED TV, görüntüye öncelik veren kişiler için ilk tercih. 

Mükemmel siyah seviyeleri, rakipsiz kontrastı ve mükemmel açı dışı görüntüleme özellikleriyle aşağıdaki Samsung QN90A dahil olmak üzere bu listedeki tüm OLED olmayan TV'leri geride bırakıyor. Ayrıca en iyi oyun özelliklerine sahip olması onu Xbox Series X veya S, PlayStation 5 veya her ikisi için mükemmel bir arkadaş haline getiriyor. Daha büyük modelleri gerçekten pahalı olmasına rağmen, LG C1, OLED TV'nin en geniş boyutlarından biridir.

 

3. Samsung QN90A

Boyutlar: 50-55-65-75-85-inç. En İyi OLED Alternatifi.

Muhteşem görüntü kalitesine sahip üst düzey bir TV arıyorsunuz, ancak bir OLED istemiyor musunuz? Samsung QN90A en iyi seçeneğinizdir. 

Bu TV, herhangi bir OLED TV'den daha parlak bir görüntü için mini LED ile güçlendirilmiş QLED TV teknolojisini kullanır. OLED'in muhteşem kontrastı, yan yana testlerimde hala başarılı oldu, ancak QN90A QLED ekranı bu kaliteye her zamankinden daha yakın. 

Neo QLED’in gelişimi bu son derece özel yeni Quantum Mini LED teknolojimizi hassas bir kontrol etmemizi sağlayan Quantum Matriks Teknolojisine dayanır. Doğru ışık kontrolü ile hem en karanlık hem de en aydınlık sahnelerde muhteşem ayrıntıların keyfini yaşarsınız.

4. Vizio MQ7

Boyutlar: 50-55-58-65-70-75-inç. Daha sıkı bütçeler için en iyi alternatif.

Yukarıdaki üç televizyon harika, ama ya bu seviyede bir görüntü kalitesine paranız yetmiyorsa? Vizio MQ7, HDR kalitesini yakalamak için TV şovlarını , filmleri ve oyunları yeterli kontrast ve pop ile yeniden üretmesine izin veren tam dizi yerel karartma özelliğine sahip en ucuz TV'lerden biridir. 

120Hz değil 60Hz modeldir, ancak yine de ekstra akıcılık için değişken yenileme hızı tekniğini yönetir. TCL 6 serisi için o kadar para veremeyecekseniz, Vizio MQ7 mükemmel bir teselli seçimi olur.

5. TCL 4 Serİsİ

Boyutlar: 43-50-55-60-65-75-85-inç. En Ucuzu.

Roku, Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video gibi canlı TV yayın hizmetleri favori platformlarımızdan ve TV'de olmasını isteriz. Bu TCL 4 Serisi, görüntü kalitesi açısından yukarıdaki modellerin hiçbirini geçemez.

4K çözünürlüğü ve HDR performansı görüntüye pek yardımcı olmuyor ancak özellikle bu fiyata çoğu insan için gayet iyi seçim olabilir. 

6. LG OLED G1

Boyutlar: 55-65-75-inç. En iyi Ultra İnce TV.

Para sorun değil en iyisi olsun mu diyorsunuz? Sadece en iyi TV'yi mi istiyorsunuz parayı hiç sorun etmeden? Hadi bakalım. Testlerimde LG G1 OLED TV ve yukarıdaki bundan az daha ucuz C1, rakipsiz kontrast, mükemmel geniş görüş açısı ve mükemmel tekdüzelik ile şimdiye kadar incelediğim en iyi TV'lerdi.

Bu G1'in ana avantajı, C1'e kıyasla daha ince, duvar dostu tasarımıdır, bu nedenle bu tarza değer veriyorsanız ve fiyatını karşılayabiliyorsanız, alacağınız TV budur. 

7. Sony X90J

Boyutlar: 50-55-65-75-inç. TCL'ye en iyi orta fiyatlı alternatif.

Mükemmel görüntü kalitesi, tam dizi yerel karartma ve HDR içeriğin parlamasını sağlamak için bol miktarda parlaklık ile desteklenen Sony X90J'nin, TCL 6 Serisi ve kademeli Vizio modellerine alternatifidir.

Bu LED TV'nin şık görünümü ve  Google TV işletim sistemi, yeni nesil konsol desteği  (4K/120 fps çıkışları var ve Sony ileride bir gün VRR vaat ediyor) ve yerleşik  NextGen TV alıcısı  gibi ek özellikler yer alıyor. Bu Sony TV, PS5 oyunları için mükemmel bir seçimdir. Alexa ve Google Asistan ile çalışır. Bir "S" markası istiyorsanız, bu test ettiğimiz en iyi TV'lerden biridir.

 

8. Samsung Q60A

Boyutlar: 43-50-55-60-65-70-75-85-inç. Orta fiyatlı bir TV'de en iyi tasarım.

Samsung, her markadan daha fazla TV satan TV markası ve en popülerlerinden biri de Q60A serisi. 

Şık OLED ekran tasarımı, bu listedeki diğer TV'lerle karşılaştırıldığında öne çıkıyor - ultra ince OLED modelleri daha da şık olsa da - TCL 4 Serisi gibi ekonomik modellerden daha iyi özellikler ve görüntü kalitesi sunuyor ve geniş bir ekran ölçü serisi var. Yukarıdaki TV'lerin hepsi üstün özelliklerdedir, ancak bir Samsung TV istiyorsanız ve QN90A'ya paranız yetmiyorsa, bu harika bir seçimdir.

9. Hisense U8G

Boyutlar: 55-65-inç. Maksimum parlaklık için en iyi TV.

Bu listedeki TV'lerin çoğu hemen hemen her oda için yeterince parlaktır, ancak belki de mümkün olduğunca fazla parlak bir ekran istersiniz. 

U8G, fiyat aralığında diğerlerini geride bırakıyor ve temel olarak, önemli ölçüde daha pahalı olan Samsung QN90A kadar parlaktır. Diğer alanlarda görüntü kalitesi biraz düşük ve boyut seçimi sınırlıdır, ancak istediğiniz şey ham parlaklıksa, U8G bunu sunar.

NE KADAR BÜYÜK TV ALMALIYIM ?

Oda Büyüklüğü ve İzleme Mesafesi Önemli.

Bence daha büyük daha iyidir ve paranızı görüntü kalitesinde küçük bir yükseltmede harcamaktan ziyade büyük ekran boyutlarına harcamak en iyisidir. Cevap aynı zamanda odanın büyüklüğüne ve oturma mesafesine de bağlıdır. Büyük bir odanız varsa ve TV'ye daha uzaktan bakma imkanınız varsa, daha büyük ekran bir TV isteyeceksiniz. Cevap  aynı zamanda oda büyüklüğüne ve oturma mesafesine de bağlıdır.

Akış için en iyi akıllı TV sistemi nedir?

Bizim favorimiz sadeliği nedeniyle Roku'dur, ancak Google TV, Amazon Fire TV, Samsung ve LG gibi farklı sistemler, özellikle sesli komutlar için farklı güçlü yönlere sahiptir. Her durumda, bir akış cihazını herhangi bir TV'ye her zaman bağlayabileceğiniz için yerleşik akıllı TV sistemini o kadar önemli görmüyoruz .

En iyi TV sesini nasıl alabilirim?

Çoğu TV'nin sesi korkunçtur çünkü ince kabinlerinde yeterli büyüklükte hoparlörler veya bas için yer yoktur. İyi bir ses elde etmek istiyorsanız harici bir ses sistemi satın almalısınız. Ucuz bir ses çubuğu bile bir TV'nin yerleşik hoparlörlerinden çok daha iyi ses kalitesi sağlar.

En İyi TV'yi Aldınız Oyun Meraklıları Oyun Seçmek İsteyebilir: 2020 Yılında En Çok Beklenen PC, PS4 ve Xbox Video Oyunları

Şu konumuza da göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz: 2021 Yılı İçin Tavsiye Edilebilecek En İyi Led TV Seçenekleri


  • user

    Aysun C.

    LG C1 OLED65C14LB 4K Ultra HD 65" 165 Ekran Uydu Alıcılı Smart OLED TV çok güzel bir televizyon ama biraz tuzlu.. 28 bin televizyon için çok para

    2 yıl önce