İPhone 12 Nasıl Olacak? Ekran Boyutundan Renklere Kadar Tüm Tasarım İpuçları

İPhone 12 Nasıl Olacak? Ekran Boyutundan Renklere Kadar Tüm Tasarım İpuçları

Yenilenmiş bir tasarım, çekici yeni renkler ve daha büyük boyutlar ile, iPhone 12 neredeyse piyasada.

Apple Analistleri, 13 Ekim'de duyurulan bir etkinlikle Apple'ın en yeni nesil süper telefonunu piyasaya sürmenin eşiğinde olduğunu öne sürüyor. Güncel söylentiler, iPhone 12'nin 5G , LiDar derinlik haritalama ve en yeni A14 biyonik işlemci gibi özelliklerle birden fazla sürümünü görebileceğimizi gösteriyor. 

Peki telefon neye benzeyecek? Bunu çözmek için biraz dedikodu kazanına girelim. 

 

iPhone 12 boyutu, ilk olarak, telefonun fiziksel boyutu. Analistler, en küçüğü yeni 5,4 inç iPhone 12 Mini olmak üzere telefonun dört modeli olacağını öne sürüyor. Daha sonra, her ikisi de 6.1 inç olması beklenen iki temel model olan iPhone 12 ve 12 Pro var, bu da onları mevcut iPhone 11 Pro'nun 5.8 inç boyutundan biraz daha büyük yapıyor.

Son olarak, büyük olan var; iPhone 12 Pro Max. 6,7 inçlik söylentili bir ekran boyutuyla, bu canavarı rahatça barındırmak için oldukça büyük bir cebe ihtiyacınız olacak. 

iphone-12-render-telefon-arena-2

İPhone 12'nin konsept modeli.

Fiziksel tasarım, kameralar ve çentik

Çeşitli söylentiler, iPhone 12'nin dış metal kenarlarında, son iPad Pro'da görüldüğü gibi düz, yivli kenarlı metal bir tasarıma sahip olacak bir güncellemeye işaret etti . PhoneArena'nın yukarıda görülen modeli, potansiyel görünümü gösteriyor ve benim çok meraklı olduğum bir model. Model ayrıca, telefonun arka kamera dizisindeki potansiyel bir dördüncü lensi gösteriyor - bu bir LiDar sensörü olacak ve geliştirilmiş artırılmış gerçeklik işlevleri için daha doğru derinlik bilgileri sağlayacak.

Yeni tasarım, Apple'ın bu yeni telefonun fiziksel boyutunu azaltmasına, çerçeveleri daraltmasına ve ekran gövde oranını arttırarak ekranın daha fazla yer kaplamasını sağlayacak. Selfie kamerasını barındıran ekranın önündeki çentiğin de bu nesil telefonda tamamen ortadan kalkması söz konusu olmasa da inceltildiği söyleniyor. 

Neredeyse kesinlikle göremeyeceğimiz Apple'dan - aksine hiçbir sızıntı olmadı - 2020'de katlanabilir bir telefon beklemeyin. Samsung'un , Motorola'nın ve Huawei'nin katlanabilir cihazlarının kendi işini yapmadan önce ne kadar popüler olduğunu gördük.

iphone-12-pro-lacivert

Mavi iPhone 12'nin konsept modeli.


Yeni mavi renk

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 için yeni bir lacivert renk hazırlayacağı söyleniyor, muhtemelen iPhone 11 ile piyasaya sürülen yeşil modelin yerini alıyor. Pantone'un 2020 yılı rengi olduğu için trend devam ediyor.