Microsoft Ofis 365 - Nasıl Ücretsiz Sahip Olabilirsiniz

Microsoft Ofis 365 - Nasıl Ücretsiz Sahip Olabilirsiniz

Muhtemelen bu yıl salgın nedeniyle işinize veya kişisel bilgisayarınıza daha fazla zaman harcıyorsunuz , bu nedenle Microsoft 365 gibi bazı temel araçlara ihtiyacınız olabilir  . Eskiden Office 365 olarak bilinen  Microsoft 365 , geleneksel ofis yazılımına daha fazla özellik ekleyen bir hizmettir. Ancak para harcamak istemiyorsanız, hizmeti ve popüler uygulamalarını ücretsiz olarak almanın birkaç yolu var. 

Microsoft'un  üretkenlik yazılımı paketi - Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Teams , OneDrive ve SharePoint dahil - genellikle tek seferlik kurulum için (Office 365 olarak) 150 ABD Doları veya abonelik hizmeti erişimi için her yıl 70 ila 100 ABD Doları arasındadır. Cihazlar ve aile üyeleri arasında (Microsoft 365 olarak). Microsoft ayrıca, Microsoft Office'in hem Windows hem de Mac için yeni bir bağımsız sürümünü - sabit bir fiyat karşılığında, abonelik gerektirmeden - bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

İşte Office 365, Microsoft 365 sürümleri ve şu anda çevrimiçi olarak ücretsiz bulabileceğiniz uygulamaları. 

Eğer öğrenci veya öğretmenseniz

Okul e-posta adresine sahip bir öğrenci, öğretmen veya öğretim üyesi iseniz, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams ve ek sınıf araçları dahil olmak üzere Microsoft aracılığıyla Office 365'e ücretsiz olarak erişme hakkınız olabilir. 

Tek yapmanız gereken okul e-posta adresinizi Microsoft'un web sitesindeki bu sayfaya girmek: Office 365'i ücretsiz kullanmaya başlayın . Çoğu durumda, otomatik doğrulama süreci sayesinde anında erişim hakkına sahip olursunuz. Doğrulanması gereken bir kuruma giderseniz, uygunluğunuzun onaylanması bir ay kadar sürebilir. 

Office 365'e almak isteyen yeni mezunlar, geçerli bir okul e-posta adresiyle 12 aylığına Office 365 Bireysel'i 12 $ karşılığında alabilir . 

Eğer Öğrenci veya Eğitmen Değilsen

Herkes denemek için bir aylık ücretsiz Microsoft 365 denemesi edinebilir. Ancak, bir kredi kartı girmenizi gerektirir ve ay bitmeden iptal etmezseniz, Microsoft 365 Ailesi'ne (eski adıyla Office 365 Ev) bir yıllık abonelik için 100 ABD doları ücretlendirilirsiniz. 

İyi haber şu ki, Microsoft 365 araçlarının tam paketine ihtiyacınız yoksa, Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Outlook, Takvim ve Skype dahil olmak üzere bir dizi uygulamasına çevrimiçi ücretsiz olarak erişebilirsiniz . İşte onları nasıl elde edeceğiniz:

  • Office.com'a gidin .
  • Microsoft hesabınıza giriş yapın (veya ücretsiz bir tane oluşturun). Zaten bir Windows, Skype veya Xbox hesabınız varsa, etkin bir Microsoft hesabınız vardır.
  • Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve çalışmanızı OneDrive ile buluta kaydedin.

Ücretsiz sürüm için herhangi bir sorun var mı?        

Bir dakika bekle diyebilirsiniz - tüm bu uygulamaları ücretsiz olarak edinebilirsem, neden ilk etapta Microsoft 365 için ödeme yapayım? Bunun nedeni, bu uygulamaların işlevselliğinin sınırlı olmasıdır: Yalnızca web tarayıcınız aracılığıyla çalışırlar ve çevrimiçi değilseniz bunları kullanamazsınız. Ayrıca tam Microsoft 365 sürüm özelliklerinden daha az özellik vardır. 

Bununla birlikte, G Suite araçlarına benzer şekilde, çalışmalarınızın bağlantılarını paylaşma ve gerçek zamanlı olarak ortak çalışma olanağı da dahil olmak üzere birçok avantajı vardır. Bu uygulamaların her birinin temel sürümlerini arıyorsanız, ücretsiz sürüm sizin için en iyisidir.