Delphi İle Step Motor Demosu

Satıcı : Safirmedya
0
(0)
2 3067
Ücretsiz
GF1M2M2O2R0
PAS, DPR, DFR, DPROJ

Bu program, tek kutuplu ve çift kutuplu kademeli motorların temel çalışmasını gösterir. Ek olarak bir çevirmen, osilatör ve indeksleyici demoları vardır.

Bu ekran, tek kutuplu step motorun ilk ekranıdır. Programda açmak veya kapatmak için anahtarlara tıklayabilirsiniz. Bu şekilde, motorun sargılarından geçen akım kontrol edilir. Doğru sırada geçiş yaparsanız, rotor döner.

Unipolar Stepping Motor'daki akım, bobinlerin yalnızca bir veya ikisinden geçer. Motor sargılarının yarısı kullanılmıyor.

Avantajı ise, çok basit bir sürücüdür; bir PLC'nin dört çıkışı ile kontrol edilebilir. Dezavantajları düşük performanstır.

Bu demodaki motor, dünyadaki en temel step motordur. Bir pusulanın etrafına dört küçük elektromıknatıs yerleştirerek bunu başarabilirsiniz.

Lamba sadece 12 Volt olup olmadığını kontrol etmek içindir.

Bir step motorun bir konuma gitmesi gerektiğinde, bir indeksleyiciye ihtiyacımız var. Bir indeksleyici ile kesin sayıda puls üretebiliriz. Ayrıca rampa otomatik olarak yapılır. Demodaki bunun gibi sadece tek bir hareket yapabilen bir indeksleyici, artık nadiren bulunur.

Şimdi "Hareket Kontrolörüne" sahibiz. Hareket kontrolörü, sofistike bir indeksleyicidir. Sadece birçok konuma gidemez, aynı zamanda girişlere tepki verebilir ve çıkışları açıp kapatabilir. Hareket mesafesini ayarlamak için BCD anahtarlarını kullanın.

Bipolar step motor, Translator ve Osilatör olmak üzere 3 ekran daha vardır. Hepsini burada göstererek İnternet bağlantınızı aşırı yüklemeyeceğim. Onları görmek isterseniz programı indirebilirsiniz. Programın delphi kaynak kodları vardır.

Puanlama bulunamadı!

Bu ürüne hiç yorum yazılmamış. Siz yazmak ister misiniz?

Bu site tanımlama bilgileri kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

DMCA.com Protection Status Whatsapp Sipariş