Google Pixel Buds İncelemesi - 2020: Google'ı Beyninize Bağlama Zamanı

Google Pixel Buds İncelemesi - 2020: Google'ı Beyninize Bağlama Zamanı

15 Ekim 2019 tarihinde resmi olarak lanse edilen Google Pixel Buds 2 kablosuz kulaklık, resmi olarak satışa sunuldu. Gelmesi gerçekten çok uzun süre ve şu an sadece ABD’de raflardaki yerini alan kulaklık, uzun zamandır merakla bekleniyordu. Hatırlarsınız ilk Pixel Buds kablosuz kulaklık, genel olarak çok beğenilmemiş ve ses getirememişti.

İşte bunu değiştiren ve yapılan incelemelerden iyi yorumlar alan ikinci jenerasyon Google Pixel Buds, ilk sürümden farklı olarak tamamen kablosuz yapıda ve bir şarj haznesiyle geliyor. Genel olarak Apple AirPods‘u akıllara getiren ürün, beyaz kasasıyla çok şık bir  tasarıma sahip. 

Google'ın bu yeni ürünü Google Pixel Buds eşleştiği cihazla kusursuz bir şekilde bütünleşir. Ancak ilk sürümü yeterli olmayan pil ömrüne ve yeterli olmayan ses kalitesine göre dtartışmalı bir üründü.

Chromecast'inizi veya Pixel telefonunuz var. Her uyanış saatiniz Google'ın ürünleri ve hizmetleriyle etkileşime girerek kontrol sağlamak. Böylece, Google'ı kafatasınıza takabilirsiniz. Google'ın Apple'ın AirPod'ları için rakibi olan ikinci nesil Pixel Buds'ın sözü böyle. Bu kulaklıkları kulaklık olarak incelemek neredeyse anlamsız . Özetle, ilk Pixel Tomurcukları kötüydü. Yeni Pixel Tomurcukları oldukça iyi. Ama bunlar sadece kulaklık değil, değil mi?

Google Pixel Buds, ilk sürümden farklı olarak tamamen kablosuz yapıda ve bir şarj haznesiyle geliyor. Genel olarak Apple AirPods‘u akıllara getiren ürün, beyaz kasasıyla çok şık bir  tasarıma sahip. 

Tahmin edebileceğiniz üzere bünyesinde mikrofonlar yer alan ve Google Assistant‘a direkt erişim desteği sunan model, yüksek bir Bluetooth mesafesi getiriyor ve yüksek ses kalitesi vadediyor. Tere karşı dayanıklı tasarlanan ve anlık olarak çeviri yapabiliyor olmasıyla fark yaratan kablosuz kulaklık, kulak içi formunda olduğundan yüksek bir ses yalıtımı getiriyor. Sadece aktif gürültü engelleme özelliği olmamasıyla geriye düşen ürün, ilk sürümden daha iyi pil ömrüne sahip. 

Kimin için?

Google'ı, Google Asistan'ı seven ve verilerini daha hızlı aktarmalarını isteyen gizlilik politikalarını çok önemsemeyen kişiler. Pixel Tomurcuklarının diğer kablosuz kulaklık setlerine göre en büyük avantajı, Google'ın çok çeşitli diğer ürün ve hizmetlerine ne kadar hızlı ve sıkı bağlandıklarıdır. Bu da onlardan en iyi şekilde yararlanmak için verilerinizi daha da hızlı vermenizi sağladığı anlamına gelir. Bunu yapmak isterseniz devam edin. Eğer değilseniz, bu kulaklıkları satın almayın.

Onunla yaşamak

Bir Android telefonla eşleştirmek kolaydır - son kullanıcı lisans sözleşmelerini atlamak istediğiniz sürece. Piksel Tomurcuklarından en iyi şekilde yararlanmak için (ve bu muhtemelen bunların tamamıdır) Google Asistan'ı açmanız gerekir. Bunu yapın ve Google'ın kullanışlı eller serbest özelliklerine sahip olun. 

Piksel Tomurcukları ile iletişim kurmak hem sesiniz hem de parmaklarınızla yapılır. İkincisi, hafifçe hareket eden bir dizi dokunmatik kontrol içerir. Bariz olanların yanı sıra - müzik çalmak ve duraklatmak için dokunun, ileri atlamak için iki kez, geri atlamak için üç kez hafifçe vurun - Asistan'a özgü komutlar da vardır. Eğer uzun süre basılırsa Asistan başlar, iki kez dokunmak ise kapatır. Alışmak biraz zaman alıyor ama yeterince sezgisel.

Tüm akıllı Asistan çalışmaları telefonunuzda ve Google'ın sunucularında yapılır, ancak bunu Bluetooth üzerinden iyi bir deneyim haline getirmek oldukça iyidir. Cihazdaki mikrofon kalitesi, hem Asistan ile iletişim kurmak hem de çağrı yapmak için yeterince iyi. Bluetooth sinyali de çoğunlukla güvenilir. Sorun şuki, bir ekran göremediğiniz için herhangi bir ses arabiriminde olduğu gibi, özellikle de yoğun bir caddede yürürken daha karmaşık komutlar vermeye çalışıyorsanız kafanız karışabilir.

 

Yani, satın almalı mıyım?

Kendinize şunu sorun: Google'ı zaten hayatınızın hemen hemen her yönü için kullanıyor musunuz? Cevabınız evetse ve zaten 150-190 dolar fiyat aralığında kablosuz kulaklıklar arıyorsanız, Pixel Buds satın almayı düşünün. Android ile başka hiçbir yerde daha iyi entegrasyon bulamazsınız, ancak yüksek paralara daha iyi pil ömrü ve ses kalitesi bulabilirsiniz. Google'a daha fazla veri aktarmayı düşünüyorsanız ve şirketin her hareketinizi takip etmesinde sakınca yoksa, hemen alın.

 

 • user

  Mustafa Aydın

  Ben şahsen gerekli olduğunu düşünüyorum. Evet fiyatları çok pahalı ama sağladıkları konfor da oldukça üst düzey. Özellikle birbirine giren kablolar ile uğraşmayacak olmak harika.

  7 ay önce

 • user

  Batuhan Barutcu

  şahsen ben çok beğendim. Almayı düşünüyorum.

  7 ay önce

 • user

  donanimrehberi

  çok da gerekli bir şey değil bence o kadar kulaklık varken

  11 ay önce