HTML Link Grabber - Link Yakalama Uygulaması

Von Safirmedya
1
(0)
2 3223
Frei
GF1M1Y2LZ8
PAS, DPR, DFR, DPROJ

Bu program, bir HTML sayfasından tüm bağlantıları çekebilirsiniz. İki veya üç tane varsa elle yapabilirsiniz, ancak çok daha fazla olduğunda elle tek tek eklemek çok zordur. 

Program iki "geçişte" çalışır. İlk geçişte HTML dosyası okunur ve "<a" ile başlayan ve "a>" ile biten satırlara sahip bir dosyaya dönüştürülür. İkinci geçişte bağlantının tam URL'si ve adı aranır.

Program internette doğrudan çalışmıyor ve local html dosyadan linkleri çekiyor. Ama bunu isterseniz internetten çalışacak şekilde geliştirebilirsiniz. Dosyanın tüm satırları okunur ve "<a" bulunur bulunmaz; karakterler bir arabelleğe kaydedilir. Bu "<a" dan önceki tüm karakterler satırdan silinir. Arabelleğin doldurulması sırasında program "a>" kapanış etiketini arar. Kapanış etiketi bulunduğunda, ara bellek nota eklenir ve sonraki satır için boş bırakılır.

HTML dosyasının sonraki satırı, önceki satırın geri kalanına eklenir. Bu, bir bağlantı birden çok satıra yerleştirildiğinde veya birden çok bağlantı tek bir satıra yerleştirildiğinde sorunları önlemek için yapılır.

1 İlk Çalışma:

Tüm dosya tamamlandığında, notta tüm satırlar görünür. Durum çubuğu bir satır numarası sayacı gösterir. Ek olarak, not otomatik olarak bir "urlsave.txt" dosyasına kaydedilir. Her satırın sonuna bir <br /> etiketi eklenir.

2. İkinci Aşama:

Programda içeriği değiştirilebilen seçenekler vardır; nottaki satırları sıralayabilir. Önceden kaydedilen "urlsave.txt" satırları işlenir. İlk adım, "HREF" i aramaktır. Bulunduğunda, URL çıkarılır. Daha sonra program bir "IMG" etiketi arar. Bulunursa, "ALT" etiketinin metni URL adı için kullanılır. "ALT" etiketi yoksa bunun için resmin adı kullanılır. "IMG" olmayan bir satırda "<" ve ">" arasındaki metin alınır. URL ve ad alanı arasına ayırıcı olarak bir virgül yerleştirilir.

Programın çıktısını kullanılabilir hale getirmek için, Dosya menüsünden bir CSV dosyası olarak kaydedilebilir. Bu, virgülle ayrılmış alanlara sahip basit bir ASCII dosyasıdır. Bu programda yalnızca iki alan vardır, URL ve URL'nin adı.

CSV dosyası, çift URL'lerin kontrol edilmesi gibi daha ileri işlemler için bir veritabanı programı tarafından içe aktarılabilir. Her şey yolunda olduğunda, bir HTML sayfası yapmak için bir programa aktarılabilir.

Keine Bewertungen gefunden!

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.

DMCA.com Protection Status Whatsapp Sipariş