Login

Register

Login

Register

Sunucular

Websiteniz için Üst Düzey Güvenlik ve Performans Cloud Hosting

MÜKEMMEL PLANI SEÇİN Personal Cloud Business Cloud Pro Cloud
Barındırılabilir Site Sayısı 1 Site BarındırınSınırsız Site BarındırınSınırsız Site Barındırın
Sınırsız Disk Alanı
Sunucu Ram Kapasitesi 2 GB RAM4 GB RAM6 GB RAM
Email Hesabı Limitsiz EmailLimitsiz EmailLimitsiz Email
MySQL Databases
Sınırsız Bant Genişliği
cPanel Yönetim Paneli
Tek Tıkla Kurulum Uygulamaları
99.9% Uptime Garantisi
Bandwidth 20GB
Ücretsiz Kurulum
Gelişmiş Güvenlik Sistemleri
Dedicated IP Evet, Ek ÜcretleEvet, Ek ÜcretleEvet, Ek Ücretle

35 ₺ /Ay

Tek site için yeterli seviyede ve yüksek kapasiteli sunucuHemen Al

28 ₺ /Ay

Sınırsız domain ile web hosting planı orta ölçekli ve büyüyen siteler.Hemen Al

41 ₺ /Ay

Sınırsız web hosting planı birden çok site ve işletme için.Hemen Al

Sıkça Sorulan Sorular

Cloud (Bulut) hosting son yıllarda son derece popüler bir hale gelen en yeni hosting servisidir. Cloud Hosting’in ana konsepti ‘Böl ve Yönet’ olarak özetlenebilir. Websitenizin ihtiyaç duyduğu kaynaklar Bulut denilen, birlikte uyum içerisinde çalışan bir dizi server üzerine bölüştürülmüş haldedir. Böylelikle herhangi bir server arızası durumunda downtime ihtimalini büyük oranda düşürmektedir.

Bir websitesi Shared Hosting servisi alıyorsa, bu websitesi birden fazla (ki bu sayı yüzlerce olabilir) websitesine hizmet veren bir server üzerindedir. Bu yüzden RAM, CPU gibi kaynaklar server üzerindeki tüm domain’ler tarafından ortak kullanılır. Ancak Cloud Hosting yüksek trafikten doğacak sıkışıklıkları yünetmek iöin sınırsız imkan sunmaktadır. Cloud Hosting’de websiteniz yalnızca bir değil, tamamen bağlantılı birden fazla server üzerine konuşlandırılmaktadır. Websiteniz tek bir server’a bağımlı kalmaz. Eğer o server ulaşılmaz ise bile diğer uygun server’lar üzeriden veri aktarımı sağlanarak websiteniz çalışır durumda tutulmaktadır.

Varnish Cache websitenizi yüzde bin oranına kadar hızlandırabilecek güçte bir web uygulamaları hızlandırıcısıdır. Genellikle içeriği fazla olan dinamik websiteleri için kullanılır. Yüksek trafiğe sahip Wikipedia gibi prestijli siteler, The New York Times, The Guardian, The Hindu, Corriere della Sera gibi online gazeteler, Facebook, Twitter, Vimeo, ve Tumblr gibi online medya ve içerik siteleri cloud teknolojisini kullanmaktalar. Top 10000 websitesinin ortalama 10’da biri bu teknolojiden yararlanmaktadır.

Cloud hosting servisimiz yüksek güvenilirlik sunmaktadır. Güvenliğinizin sağlanması için Cloud sitelerinin otomatik olarak 3 mirror kopyasın birden çok cihazda saklıyor. Websiteniz kaynaklarını çok güçlü fiziksel networkten alan bir sanal ortamda bulunduruluyor.

Ceph Storage kullanarak sizlere ölçeklenebilir, yüksek performanslı dosya sistemi sunmaktayız. Ceph size güvenilir dağıtık altyapısıyla bulut sistemlerine entegre olarak herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan dinamik data yönetimi sağlar.

Cloud Hosting planlarınıza ekstra olarak 8 GB RAM ve 8 cores’a kadar ekleyebilirsiniz.

Evet, ek ücretle sunulmaktadır. Dedicated IP sahibi olmak için tarafımıza ticket oluşturabilirsiniz.

SSL sertifikasını cloud sunucunuz üzerine kurmak için lütfen teknik ekibimiz ile iletişime geçiniz. Bu işlemi sizin yerinize gerçekleştireceklerdir.

Evet. Paketinizde hali hazırda bulunan ‘Çabuk Yükle’ imkanı veriyoruz.

Hayır, planınızda upgrade/downgrade imkanı bulunmamaktadır. Ancak, ekstra RAM ve CPU satın alabilirsiniz.

Cloud server’larını haftalık olarak biz yedeklemekteyiz. Eğer talebiniz olursa internet, veritabanı ve e-posta içeriğinizi bu yedeklerden geri oluşturabiliriz. Ancak bunun acil durum kurtarma prosedürü olarak kabul edilmesini ve kendi yedeklemelerinizi yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. cPanel kullanark yedeklemelerinizi yapabilirsiniz.

Safir Medya
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins