Safir Medya Portalımızda Ürün Satışı Yapabilmeniz İçin Gerekenler

Safir Medya Portalımızda Ürün Satışı İçin Mağaza Açma

 

Safir Medya Satıcısı Olmak İçin Gerekenler;

1.   Anonim, limited, şahıs veya diğer şirket tiplerinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir.

2.   Vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Vergi mükellefi, kimin vergilendirileceğinin kişi unsurudur. Vergi Usul Kanunu'nun 8. maddesinde yer alan bilgilere göre üzerine vergi borcu yüklenen gerçek ve tüzel kişiler, vergi mükellefi anlamına gelmektedir. 

3.   Online platformda satılabilecek ürün stoğuna sahip olmanız gerekmektedir. 

4.   Satış operasyonunu sürdürecek kapasiteye sahip olmanız gerekmektedir.

Şahıs şirketlerinin TCKN, diğer şirket türlerinin vergi kimlik numaralarını bildirmesi zorunludur.

 

Satış Yapabilmek İçin Gerekenler;

Satış yapabilmek için yıllık 2000 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca satış yaptığınız her üründen %5 komisyon alınmaktadır. 

Mağazanız açıldıktan sonra istediğiniz sayıda standart ürün listeleme yapabilirsiniz. Ürünlerinizin Öne Çıkan Ürünler ve Özel Teklifler bölümünde listelenmesi için şartlar ayrıdır ve günün koşullarına göre belirlenmektedir.

Ne Satabilirim?

Safir Medya Pazar yerinde hem dijital ürün (Keyler, Serial No, E-kitaplar, Yazılım, Dijital Müzik Dosyaları, Grafik Tasarımlar, Uygulamalar, Oyunlar vb.) hemde fiziksel ürün satışı yapabilirsiniz.

Dijital Ürün Nedir?

Dijital ürün, internet üzerinden satın alınabilen ve kullanılabilen elektronik formatlı bir üründür. Bu ürünler, fiziksel bir varlığa sahip olmayıp doğrudan dijital ortamda kullanılırlar. E-kitaplar, yazılım, dijital müzik dosyaları, grafik tasarımlar, uygulamalar ve oyunlar bu kategoride yer alır. Dijital ürünler, kolay erişilebilirlikleri ve hızlı teslimatları ile öne çıkmaktadırlar. 

Sistemimiz dijital ürün satışına uygundur. Lisans kodu vb dijital dosya ürün listeleme alanında eklenmekte ve müşteri sipariş ödemesini gerçekleştirince indirebilmesine olanak sağlanmaktadır.

Nasıl Başlamalıyım?

Safir Medya Pazar yerinde satış yapıyorsanız ya da yapmaya hazırlanıyorsanız satışlarınızı nasıl arttırabileceğinize yönelik bir kaç tavsiye vermek isteriz. Rekabet edebilmek ve ön sıralara sıyrılarak satışlarınızı arttırmak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

 

1.Ürün Açıklamalarınızı Eksiksiz Girin

 

Fiziksel yada dijital ürün satışında, mağazanıza ürün eklerken ürün başlığı ve açıklamaları, ürününüzü satabilmek için kullanmanız gereken önemli kriterlerden birisidir. Ürün açıklamalarınızı güven verici ve müşteri beklentilerine karşılık verecek şekilde yazmalısınız. Ayrıca müşterilerin ürün hakkında soru olarak yöneltmesi ihtimal olan soruları düşünerek ürün açıklamasında detaylı yazmalısınız. Ürünün içeriği, tam olarak ne olduğu, avantajları gibi detayları hiç bilmeyen birine anlatır gibi yazmalısınız.

 

2.Kaliteli Ürün Görseli

 

Müşteriler internet üzerinden ihtiyaç duydukları ürünleri genelde fiziksel olarak göremedikleri için, ürünlerin görsellerini incelerler. Bu nedenle ürünü olduğu gibi gösteren net, farklı açılardan çekilmiş ve yüksek kaliteli ürün fotoğrafları eklemeniz önemlidir, bu satışlarınızın artmasına katkı sağlayacaktır. Böylelikle müşteri memnuniyetini arttırarak, güven sağlamış olacaksınız. Fotoğrafın belli bir çözünürlükte olması gerekir. Web ortamı için 72 dpi çözünürlük yeterlidir. Çok yüksek boyutlu fotoğraflar da sayfanızı yavaşlatacağından maksimum 2MB boyutlu fotoğraf kullanmaya özen gösterin. Ürün, fotoğrafın %85’ini kapsamalıdır. Ayrıca beyaz arka plan kullanın. Hem ürününüzü daha iyi anlatmış hem de potansiyel müşterilerinizin gözlerini yormamış olursunuz.

 

3.Müşterilerinizi Yorum Yapmaya ve Puan Vermeye Teşvik Edin

 

Mağazanızın almış olduğu puanlar ve yorumlar satışlarınızla çok etkilidir. Hiç yorum yapılmamış, puanı düşük olan ürünler müşteriye güven vermeyeceği gibi sipariş aşamasında da önceliğini kaybeder. Olumlu yorumların çok olduğu bir mağaza tüm müşterilerin dikkatini çeker. Bunu nasıl sağlarım derseniz, tabiki müşteri memnuniyetine önem vermelisiniz.

 

4.Müşteri Memnuniyeti

 

Diğer satıcılardan daha çok tercih edilen bir satıcı olmak için müşterileri memnuniyetine önem vermelisiniz. Uzun süreli e-ticaret yapmak istiyorsanız bu çok önemlidir. Müşterilerin sorularına hızlı ve açık anlaşılır cevap vermeye dikkat edin. Siparişleriniz eğer fiziksel ürünse zamanında kargoya vermeye, dijital ürünsel anında teslim etmeye özen gösterin.  

 

Bu site tanımlama bilgileri kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

DMCA.com Protection Status Whatsapp Sipariş