Login

Register

Login

Register

Asp ile Sınırsız Kategori Yapısı

Asp ile Sınırsız Kategori Yapısı

Version 1.0
Download 2135
Total Views 2559
Stock
File Size 27 KB.
File Type zip
Create Date 2 Mart 2018
Last Updated 11 Mart 2018
KAYNAK KOD İNDİR

Merhaba Safir Medya dostları, bu defa konumuz asp ile sınırsız kategori yapısı. Yani istediğiniz kadar kategori, alt kategori ve daha fazla defalarca alt kategori ekleyebilme işlemini yapacağız.

İstediğiniz kadar ana kategori ve alt kategori oluşturma işlemi için örneğimizde hem asp dosyaları hemde bu dosyalar için veritabanı mevcuttur. Örnek dosyayı linkten indirebilirsiniz. Güle güle güzel yerlerde kullanmanız dileğiyle...

 

ASP İle Sınırsız Kategori Oluşturma
ASP İle Sınırsız Kategori Oluşturma

Web siteleri genellikle HTML, XHTML (Extensible HTML) kodlarıyla oluşturulmaktadırlar ancak internet kullanıcısı etkileşimli web siteleri oluşturulmak istendiğinde bu basit kodlama dilleri yeterli gelmezler ve başlı başına birer programlama dili olarak kullanılamazlar.

Böyle olunca ASP, PHP, ASP.NET gibi daha gelişmiş programlama dilleri imdadımıza yetişirler. Windows tabanlı serverlerde genellikle ASP programlama dili, Linux, Unix tabanlı serverlerde PHP programlama dili kullanılmaktadır.

 

 

Ziyaretçi defteri, kurumsal firma siteleri, form mail uygulaması, forum uygulamaları, e-ticaret uygulamaları, mailing list uygulamaları gibi uygulamaların yapılabilmesi bu programlama dilleri vasıtasıyla mümkün olduğundan gerektiğinde bu diller ile yazılım yapılmaktadır. Yazılım aynı zamanda içerisinde HTML ya da XHTML de bulundurmaktadır.

ASP ile Çalışan Veritabanları

Genllikle ASP ile kullanılan veritabanları MsSql, MySql ve daha basit olan Access veritabanlarıdır.

Lütfen web tasarımı yaptırmadan önce o firmanın kendi web sitesinin W3C Standartlarına uygunluğunu, eğer uygun ise referans olarak gösterdikleri sitelerin de bu web standartlarına uygunluğunu sorgulayınız!

Asp sunucu taraflı bir script dilidir ve web üzerinde kullanılır. Temel olarak 2 tür scripting vardır. Client (bağlantı) taraflı ve Server(sunucu) taraflı Client taraflı scriptler web browser'ı nesne olarak ele alırlar ve alt nesneleri ile birlikte bir browser'da programlama adına ne gerekiyor ise onun yapılmasına imkan tanırlar.

Bu vermiş olduğumuz örnek kategorilendirme kodları, asp veb tasarımı kodlarınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

 

Leave your comment

Safir Medya
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins